Co do czego ?

Cześć !

Witam Cię mój drogi czytelniku na moim pierwszym artykule dotyczącym fotografii. Dziś postaram się pokazać tobie jaki sprzęt możesz dobrać pod swoje wymagania.

Na pierwszy ogień pójdzie firma Canon. Jest to światowy dostawca technologii cyfrowego przetwarzania obrazu. Założono ją w Japonii w 1937 roku. Zatrudnia ponad 187000 osób w działach marketingu i produkcji, w Japonii Ameryce Europie Azji i Oceanii. Canon to najlepsza marka w zakresie przetwarzania obrazu od 80 lat specjalizuje się w dostarczaniu rozwiązań w zakresie przetwarzania obrazu dla klientów indywidualnych biznesowych i przemysłowych.

Moje wieloletnie doświadczenie pozwoliło mi mieć pewność co do jakości tego sprzętu oraz do tego że wybór tej firmy był strzałem w dziesiątkę. Zajmuję się głównie fotografią reportażową i portretową co zmusza mnie do posiadania szerokiego wachlarza wyboru pomiędzy obiektywami czy aparatami. Firma Canon radzi sobie z tym bez problemu.

Sprzętem którego używam obecnie jest canon 6 D i parę obiektywów. Między innymi są to 35 mm f/2.0, 50 mm f/1.4 oraz 85 mm f/1.8. Do fotografii portretowej idealnie nadaje się też obiektyw stałoogniskowy 105 mm. W niedalekiej przyszłości planuje rozpocząć zabawę z fotografią sportową do czego będzie potrzebny mi obiektyw zmiennoogniskowy na przykład 70-200 f 2.8. Uważam, że do zrobienia dobrego reportażu ślubnego, sportowego czy dobrej sesji zdjęciowej wcale nie jest potrzebna duża ilość sprzętu i mało talentu tylko wręcz odwrotnie.

Kolejnym ciekawym tematem fotografii jest fotografia dzikich zwierząt. Do tego rodzaju fotografii również idealnie przydadzą się obiektywy stałoogniskowe ale niestety nieodzowny będzie obiektyw zmiennoogniskowy taki jak na przykład 70-200. Będąc ostatnio w zoo w Gdańsku używałem obiektywu 85 mm i również mogę powiedzieć że sprawdził się bezbłędnie. Po więcej zdjęć z wypadu do zoo zapraszam na mojego fanpejdża na facebook’u

Dziękuję za uwagę i zapraszam do przeczytania następnych artykułów jak tylko się pojawią.

Pozdrawiam Serdecznie
Kajetan Zarębski