Fotograf na event

 

Jedno zdjęcie jest warte więcej niż tysiąc słów. W Polsce organizujemy coraz więcej: konferencji, szkoleń, warsztatów, dlatego dobra fotografia eventowa jest integralnym elementem świadomego wizerunku. Podczas pracy dokumentujemy główny temat eventu, zatrzymujemy dynamikę wydarzenia tak aby klient mógł czuć się jego nieodłączną częścią. Fotografia eventowa dzieje się tu i teraz tylko dobry i profesjonalny fotograf uchwyci najlepsze momenty.

Fotografować eventy nie jest wcale łatwo. Trzeba dobrze wiedzieć kiedy i gdzie się ustawić, by zdjęcia, które wykonamy wyglądały dobrze i naturalnie. Aby to mogło się udać, musisz dobrze wiedzieć, kto jest kim na evencie mieć opanowaną technikę robienia zdjęć jak i znać swój sprzęt. Wiedzieć jak wykonywać zdjęcia w różnych warunkach oraz być niewidocznym a mimo wszystko znajdować się w sercu wydarzenia. O ile sama znajomość spraw technicznych to reguła aby wszystko się udało i zachwycało odbiorców, pomocne jest wyczucie chwili i operatywność. Te najistotniejsze zalety ma tylko dobry specjalista znający się na fotografii oraz to oczywiście jego powinieneś zatrudnić, aby osiągnąć profesjonalne zdjęcia z organizowanego wydarzenia. Dla zawodowego fotografa zajmującego się fotografią eventową praca jest przede wszystkim dużą pasją. Fotograf to artysta zaś bycie artystą wymaga niekwestionowanego talentu.

Nazwa „event” wychodzi z języka angielskiego i organizowana w Polsce impreza tego rodzaju w wielu przypadkach nie przypomina tego wydarzenia z zza granicy. W Polsce eventem są najczęściej szkolenia, konferencje, spotkania integracyjne, impreza firmowa lub branżowa. Spotkania takie zawsze się przeciągają i trwają do późnej nocy czy nawet do białego rana – tak jak na Polskę przystało. W trakcie organizowanych imprez obecnych jest dużo atrakcji i wiele wrażeń, które nawet po latach wywołują uśmiech i przyjazne emocje. Jedną z kluczowych celów wydarzenia, który praktycznie ciągle się pojawia, jest robienie indywidualnych bądź grupowych zdjęć eventowych po ukończeniu wydarzenia. Jedni chcą poprzez to podbudować swoje ego, inni mieć piękna pamiątkę a inni upewnić się, że na imprezie wyglądali zachwycająco.